All libraries remain closed to the public until further notice. Library To Go service is available at selected libraries.

کتابخانه ی برون بر

E-mail

چگونگی استفاده


illustration of computers and mobile devices

منابع مورد نظرتان را رزرو کنید

به حساب کاربری خود وارد شوید و از طریق فهرست پیوسته کتابخانه منابع مورد نظر خود را رزرو کنید. سپس، مکان مورد نظر خود برای دریافت منابع را انتخاب نمایید.


illustration of a clock,

وقت بگیرید

منتظر دریافت ایمیلی مبنی بر آماده بودن منابع برای تحویل باشید. زمانی که این اطلاعیه را دریافت کردید، به صورت پیوسته یا از طریق تلفن وقتی برای دریافت منابع خود را تنظیم کنید.

برنامه زمانی خدمت رسانی: دوشنبه تا جمعه، 10 صبح تا 4:30 بعد از ظهر


illustration of a woman with books

منابع خود را تحویل بگیرید و از آنها لذت ببرید

از منابع دریافتی لذت ببرید! لطفا در زمان مراجعه برای دریافت منابع خود ماسک بپوشید. منابع به امانت برده شده را می توانید در صندوق بازگرداندن منابع هر یک از شعبه های کتابخانه برگردانید.مکان های دریافت منابع


صندوق های بازگرداندن منابع

صندوق های بازگرداندن منابع کتابخانه باز و آماده دریافت منابع بازگشتی شما هستند-- لطفا سیاهه ای از مکان این صندوق ها را اینجا ببینید.

بر اساس توصیه مقامات بهداشت و ایمنی، تمامی منابع بازگشتی پیش از قرار گرفتن در قفسه برای امانت مجدد به مدت چندین روز ایزوله خواهند شد. منابع پس از گذشت این مدت کوتاه بازگردانده خواهند شد و شما حذف آن منابع از حساب کاربری خود را مشاهده خواهید کرد.


پرسش های متداول

اگر کتابخانه محله من در لیست بالا نباشد، چه؟

ما در نخستین مرحله از برنامه فازبندی شده بازگشایی قرار داریم، ولی کتابخانه عمومی لس آنجلس در نظر دارد در آینده مکان های بیشتری را برای دریافت منابع باز کند. همچنان که ما آمادگی بیشتری برای توسعه خدمات دریافت منابع پیدا می کنیم، این اطلاعات از طریق همین تارنما اعلام خواهد شد. در این فاصله، منابع رزرو شده به نزدیک ترین مکان "کتابخانه برون بر" فرستاده خواهند شد. برای آگاهی از مکان های دریافت منابع از طریق "کتابخانه برون بر" این صفحه را ببینید.

آیا این خدمات عصرها و روزهای آخر هفته نیز فراهم است؟

ما در نخستین مرحله از برنامه فازبندی شده بازگشایی قرار داریم. امکان افزایش ساعات خدمت رسانی در آینده وجود دارد. لطفا برای دریافت آخرین اخبار در این زمینه به همین صفحه سر بزنید.

پیش از اینکه کتابخانه بسته شود منابعی را رزرو کردم. آیا هنوز امکان دریافت آنها وجود دارد؟

آری! ما با کاربرانی که منابعی را رزرو کرده باشند درباره دریافت آن منابع تماس خواهیم گرفت.

چگونه می توانم یک منبع را رزرو کنم؟

از 23 جون 2020 امکان رزرو منابع از طریق فهرست پیوسته کتابخانه دوباره برقرار شده است.

چرا فرایند دریافت منابعی که رزرو کرده ام اینقدر طولانی است؟

با هدف تامین امکان فاصله گذاری اجتماعی تعداد کارمندانی که در ساختمان شعبه های کتابخانه کار می کنند کاهش یافته است. از این رو، مدت زمان پردازش درخواست های رزرو منابع ممکن است طولانی تر از حد معمول شود.

اگر تلفن همراه نداشته باشم، چگونه به کارمندان کتابخانه اطلاع دهم که به محل دریافت منابع وارد شده ام؟

اگر به تلفن همراه دسترسی ندارید، کارمندان کتابخانه راس زمان از پیش تعیین شده منابعی که رزرو کرده اید را روی میز دریافت قرار خواهند داد و آنها را تا 15 دقیقه پس از آن زمان روی میز نگاه خواهند داشت. پس از گذشت 15 دقیقه، کارمندان با هدف حفاظت از منابع، آنها را به داخل کتابخانه باز خواهند گرداند. اگر به موقع برای دریافت منابع به کتابخانه نرسیدید، با کتابخانه تماس تلفنی بگیرید تا وقت دیگری را تنظیم کنید.

منابع را دیروز به کتابخانه بازگرداندم. چرا هنوز آن منابع در حساب کاربری من هستند؟

ما با پیروی از رهنمودهای اداره بهداشت عمومی، منابع را برای چندین روز ایزوله می کنیم. پس از پایان این دوره زمانی، منابع در نظام رایانه ای ما برگشت داده شده و از حساب کاربری شما خارج می شوند. از آنجا که هم اکنون کتابخانه ما فاقد جریمه است، شما در حساب کاربری تان جریمه دیرکرد نخواهید دید.

چندین منبع رزرو کرده ام که هم اکنون آماده دریافت هستند، ولی، به همه آنها به طور همزمان نیاز ندارم. آیا امکان انتخاب چند منبع از آن میان برایم وجود دارد؟

به دلیل محدودیت فضا، امکان نگهداری از منابع رزرو شده برای ما وجود ندارد. ما باید تمامی منابع رزرو شده را بلافاصله به کاربران تحویل دهیم.

اگر تمایل دارید میان دریافت منابع رزرو شده فاصله بیندازید، پیشنهاد می کنیم از امکان تعلیق رزرواسیون یا Hold Suspension استفاده کنید تا بتوانید منابع مورد نظرتان را در گروه های قابل مدیریت دریافت نمایید. برای استفاده از این امکان قدم های زیر را دنبال کنید:

  • با استفاده از شماره کارت کتابخانه (بدون خط تیره ها یا فاصله) و شماره شناسایی شخصی (چهار رقم آخر شماره تلفن خود) به حساب کاربری خود وارد شوید.
  • لیست منابع رزرو شده یا Holds list را کلیک کنید. برای به تاخیر انداختن ورود یک منبع رزرو شده می توانید روی عنوان مدرک کلیک کرده و سپس تعویق منابع رزرو شده تا یا Suspend Until را در بالای سیاهه کلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود می توانید تاریخ مورد نظرتان برای دریافت مدرک را وارد کنید.

چگونه می توانم اطلاعات شخصی ام را روزآمد کنم تا مطمئنا پیام های تلفنی و ایمیلی کتابخانه را دریافت نمایم؟

با استفاده از شماره کارت کتابخانه (بدون خط تیره ها یا فاصله) و شماره شناسایی شخصی (چهار رقم آخر شماره تلفن خود) به حساب کاربری خود وارد شوید. پس از ورود، گزینه خلاصه وضعیت حساب کاربری یا Account Summary را انتخاب کنید. سپس، از نوار سمت چپ صفحه، روی اطلاعات تماس یا Contact Information که زیر خلاصه یا Summary قرار دارد کلیک کنید. در این صفحه می توانید اطلاعات تماس خود را روزآمد نمایید.

آیا می توانم منابعی که رزرو کرده ام را برای مدتی که خارج از شهر هستم به تعویق بیاندازم؟

آری. با استفاده از شماره کارت کتابخانه (بدون خط تیره ها یا فاصله) و شماره شناسایی شخصی (چهار رقم آخر شماره تلفن خود) به حساب کاربری خود وارد شوید. پس از ورود، سیاهه منابع رزرو شده یا Hold List را انتخاب کنید. برای به تعویق انداختن منابع رزرو شده روی عنوان مدرک کلیک کرده و سپس تعویق منابع رزرو شده تا یا Suspend Until را کلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود می توانید تاریخ مورد نظرتان برای دریافت مدرک را وارد کنید.

کتاب هایی برای اهدا به کتابخانه دارم. آیا آنها را با خود به کتابخانه بیارم؟

از اینکه کتابخانه عمومی لس آنجلس را برای اهدای کتاب های خود در نظر دارید سپاسگزاریم. ناخرسندانه، به دلیل محدودیت فضا امکان دریافت هدایا برای ما وجود ندارد.

اگر پرسشی دارم که پاسخ آن در اینجا نیامده با چه کسی تماس بگیرم؟

می توانید به صفحه پرسش های متداول گسترده تر ما سر بزنید. جدای از آن، لطفا فرم "از کتابدار بپرس" را پر کنید یا با یکی از مکان های دریافت منابع که در بالای همین صفحه آمده تماس تلفنی بگیرید. مایه شادمانی ماست که به شما یاری برسانیم.

Top